O nás - ciernypeter.sk

O nás

Váš obchodník s kávou

Poslaním Čierneho Petra – obchodníka s kávou je prinášať kvalitne a čerstvo upraženú kávu k Vám domov, či do vašej firmy. Aby ste si v každej šálke kávy našli jedinečnú chuť a zážitok.
Práve preto si zrná kávy starostlivo vyberáme z rôznych kútov sveta a ich kvalitu osobne preverujeme u lokálnych farmárov. Následne zabezpečujeme dovoz zelenej kávy na Slovensko.
Čerstvo nazberanú zelenú kávu, tradičným remeselným spôsobom upražíme. Potom ju balíme do vákuových obalov a prinášame k naším zákazníkom až domov či do firmy.
Nechajte sa pozvať na šálku tej Vašej obľúbenej od Čierneho Petra.

2017

Zakladatelia Čierny Peter

Pražiareň Čierny Peter vznikla zo spoločnej vášne pre dobrú kávu a odhodlania dvoch kamarátov Petra Kováča a Viktora Mészárosa. A kto je vlastne ten Čierny Peter? Tretí spoločník, odborník vo svojom odbore a obchodník s kávou. Taký komiksový superhrdina v kávovom svete. Čierny Peter je lokálna značka z Malinova, neďalekej dedinky vzdialenej od Bratislavy.

Zameriava sa na kvalitu, čerstvosť a Fair Trade. Títo vášniví kávičkári nie sú len  sprostredkovatelia uprostred reťazca, ale sú zapojení v celom procese produkcie kávy a udržujú osobné a priateľské vzťahy s pestovateľmi kávy. A prečo Fair Trade?

„Pri priamom nákupe kávy vieme farmárom zaplatiť od 2 do 6-krát viac, ako by dostali štandardne pri veľkovýkupe kávy či na burze.“

Po rokoch komunikácie, osobných odporúčaní a cestovateľských výziev navštevujú všetkých direct trade dodávateľov. Prepojili cestovateľskú vášeň a biznis a osobne navštívili kávové plantáže na všetkých kontinentoch a v najdôležitejších pestovateľských regiónoch.

„Počas cestovania sme navštívili aj jedného kamaráta a jeho organickú farmu a niekoľko dní sme tam bývali a brigádovali. Tento čas nám otvoril oči a uvedomili sme si, aká dlhá a náročná je cesta kávy od malej rastliny po šálku čierneho moku a rozhodli sme sa naplno pustiť do práce s touto zaujímavou surovinou.“

Začiatky pražiarne neboli jednoduché. Viktor síce viedol úspešnú kaviareň Café Štefánik, ale kým sa naučili správny grif praženia… V začiatkoch sa  v garáži upražilo veľa zŕn a pretieklo veľa kávy nazmar.

Praženie si vyžaduje roky skúseností. Kým svet brzdili obmedzenia spojené s koronou, oni nezaháľali a celosvetový útlm využili a po rokoch zdokonaľovania ich kávy sa rozhodli osloviť aj širšiu verejnosť a nájsť si svoje miesto na slovenskom trhu. 

 

Pražiareň Čierny Peter

2023

Spolumajitelia Liščíkovci

V januári 2023 sa udiali vo vedení Čierneho Petra zmeny. Spolumajiteľ Peter predal svoj podiel a do hry tak vstupuje rodina Liščíková. Dvaja bratia a manželský pár. Beata, Tibor a Florian. Netreba ich zvlášť veľmi predstavovať. Na slovenskom trhu v gastro segmente sú známym pojmom. Vlastnia cukrárenskú výrobu Floril, ktorá je slovenským lídrom vo výrobe vysokokvalitných zákuskov. Okrem toho prevádzkujú tri cukrárne – jednu v Malinove a dve v Bratislave.

V tejto rodinnej firme pracuje 90 zamestnancov, z toho vyše 20 zamestnancov sú rodinní príslušníci –  
vlastní rodičia, súrodenci, bratranci, sesternice, ujovia, tety.

Dlhoročné kamarátstvo medzi Viktorom a týmto triom prerástlo aj do business partnerstva.

Náš tím

Zakladateľ a spolumajiteľ Viktor

Viktor Mészáros ako zakladateľ a spolumajiteľ Čierneho Petra. Je majiteľom úspešnej kaviarne Café Štefánik situovanej v Ivanke pri Dunaji, Je vášnivý cestovateľ, manžel a otec dvojročného drobca.

Spolumajitelia Liščíkovci

Spolumajitelia sú aj rodina Liščíková. Dvaja bratia a manželský pár. Bea a Tibor tvoria ukážkový pár už 20 rokov a vychovávajú spolu dve deti. Floro so svojou manželkou Dankou, ktorá je tiež súčasťou Florilu, sú hrdými rodičmi dvoch chlapcov. Spolu zdieľajú vášeň pre koláče, kávu a rodinu.

Náš kávový mág Dominik Vám pripraví tú najlepšiu kávičku. Má na starosti praženie kávy, pravidelnú údržbu kávovarov a tiež dopĺňanie kávových zásob u Vás vo firme. Je aktívny cyklista a športovec, ktorý rád prekonáva svoje hranice.

Petra prišla do tímu posledná. Má u nás na starosti z každého rožku trošku – marketing, web, vyhľadávanie obchodných príležitostí. Je mamou dvoch dcér a vo voľnom čase rada beháva a kultúrne sa vyžíva.

Napísali o nás